Rüyada yarasa görmek: Rüya Tabirleri Yorumları

Rüyada yarasa görmek: Rüya Tabirleri Yorumları

yarasa

Hayvanlar hakkında, özellikle karanlık ve kasvetli yerlerle ilgili olanlar hakkında, genellikle bazı mistik ve sembolik anlamlar verilir. Bizi gerçekte rahatsız eden şeyler genellikle örtülü, gizli bir hayal dünyasında bir kabusa dönüşür.

Hayal etmek her zaman bir şekilde büyülü ve anlaşılmaz olarak kabul edilirdi.

Bazı eski toplumlarda, genellikle bir tür doğaüstü güçlerle ilişkilendirilen ve ilahi alemiyle bir karşılaşma ile ilişkilendirilen hayaller asla kabul edilmedi. Bazı olayların gelişimini ve sonuçlarını önceden belirlemek için rüyalar genellikle bilerek başlatıldı.

Zengin ve canlı rüyalar armağanıyla onurlandırılanların genellikle gizli güçler ve tanrılar alemiyle temas kurduğu düşünülüyordu.

Hayvanlar hakkındaki rüyalar hem yerli toplumlara hem de modern psikolojiye özgü özel rüyalar sınıfıdır. Freudian ve Jungian takipçilerine göre, hayvanlar hakkındaki hayaller içgüdülerimizle ilişkili.

İçgüdüler kendi kendimizin hammaddesi olduğundan, korunma için onlara ihtiyacımız var, tıpkı hayvanların yaptığı gibi, ama onlardan farklı olarak onları bastırıp unutuyoruz.

Bazı psikoloji uzmanlarına göre, bu, animasyonların hayallerimizde görünmesinin ana sebeplerinden biri olabilir.

Aslında, bastırılmış içgüdülerimizi gerçek çevremizden farklı bir boyutta çözmemize yardımcı oluyor, birçok kural ve düzenlemeyle sınırlandırılıyor.

Yarasalar sembolizm

Yarasalar, evcil hayvanlar kadar aldığımız kabarık hayvanlar kadar popüler değil. Bunlar, özellikle Batı kelimesiyle bir grup canlı yaratığa mensuptur, genellikle itici, kasvetli ve korkutucu düşünürler. Yarasalarla ilgili, genellikle olumsuz olanlarla ilgili birçok batıl inanç vardır.

Ancak, korku temelli Batılıların inanç ve geleneklerinin sınırlarından sadece bir tanesi.

Bununla birlikte, bazı diğer toplumlar, tüm canlılara daha doğal bir yaklaşıma sahiptir. Yerli Amerikan Kızılderilileri, hayvan totemlerini yorumlama, onlara dünyadaki tüm çocuklar için bir takdir pozisyonundan yaklaşma konusunda çok zengin bir geçmişe sahiptir. Dünyadaki her şeyin birbirine bağlı olduğuna inanıyorlar.

Yarasalar illüzyon, yeniden doğuş ve sezgi ile ilişkilidir. Ayrıca iletişimi, yolculuğu ve iç derinliğimize bir bağlantıyı temsil ediyorlar. Yarasalar mağaralarda yaşar ve her günbatımında uçup avlanmak için dışarı çıkar; bir şekilde, bir Dünya rahminden her gün bir yarasa yeniden doğuyor. Onların belirgin duyuları ve çok nazik kulakları çevreye ve diğer varlıkların duygularına aşırı duyarlılıkla ilişkilidir.

Amerika yerlileri için, totem hayvanları gibi yarasalar çok talep ediyor; bizi içsel şeytanlarımızla uğraşmaya, egomuzu teslim etmeye ve düşünce ve inançlarımızı her zaman yenilemeye zorlarlar. Totem yarasası, daha iyi benlikleri bulma yolculuğumuza adanmış bir rehber olarak kabul edilir.

Yarasalar hakkında rüya görmek

Yarasalar birçok insan için oldukça korkutucu yaratıklar olsa da, hayallerimizde farklı anlamlar gösterebilirler. Yeniden doğuşla ilişkili bir hayvan ve kişisel gelişim yolumuzdaki sert ama ısrarlı bir çalışma olarak, rüyanızdaki yarasa, gerçek olmayan başarınızı, büyük işler başarma potansiyelinizi temsil edebilir.

Bir yarasanın rüyası alışkanlıklarınızı yeniden gözden geçirmeli ve sizi başarılı ve memnun hissetmek için elinizden gelenin en iyisini yapmaya yönlendirmelidir. Tıpkı her alacakaranlıkta yeniden doğduğu gibi, bir insan yeniden doğabilir, yenilenebilir ve gelecekteki fantezilerini ve hedeflerini takip etmeye hazır olabilir.

Yarasalar hakkındaki düşler, hedefinize ulaşmak için değiştirilmesi gereken bir yolda sıkışıp kaldığınızı önerebilir.

Öte yandan, karanlıkta yolunuzu aradığınızı, kör bir şekilde bazı yaşam durum ve koşullarına girdiğinizi önerebilir. Davranışlarınızı merak ediyor ve karar alırken daha temkinli hale getirebilir.

Yarasalar genellikle bilincimizin bilmediği ölülerin, karanlığın ve sessiz, gölgeli yerlerin dünyası ile ilişkilendirilir. Rüyada yarasalar, bir aile üyesinin alâmeti veya başka tür kişisel kayıplar olabilir. Popüler kültür yarasaları vampirlere dönüştürdü, bu yüzden daha çok karanlık anlamlar aldılar.

Vampir yarasaları hayal etmek, gerçek hayatınızda enerjinizi kurutan bir şey veya birisinin olduğunu gösterir. Ayrıca, güveninizden, kişisel pozitivizminizden, enerjinizden ve her türlü kaynağınızdan tükendiğinizi de gösterebilir.

Eski Çinliler yarasalar hakkında çok daha olumlu yorumlara sahiptir. Bu büyüleyici hayvanlar, iyi sağlık, mutluluk, uzun ömür ve barış gibi özelliklerdir. Aynı zamanda iyi bir servet ve servet sembolize ediyorlar.

Çin folkloruna göre, rüyanızdaki bir yarasa beş olasılık tahminidir; Birey için beş olumlu fırsat olarak, acı çekmeden barış, erdem, uzun ömür, zenginlik ve ölümü öngörüyor.

Yarasalar inanılmaz duyular ve onların gece hayatı doğası, bu hayvanları, insan aklı için bir tür gizem haline getirir, bu da onları bizim ve ilahi dünyalar arasındaki gizli alemlerle ilişkilendirir. Onlar peygamberlik rüyalar, geçiş, başlangıç, geçmiş aşklarımızın içgörü ile ilişkilidir.

Yarasalar ile ilgili rüyalar

Rüyanızda uçan bir yarasa görmek, hayatınızda kolayca çözebileceğiniz bazı sorunları ve rahatsızlıkları temsil edebilir.

Sizi rahatsız eden endişelerle başa çıkmanız ve bir tane tazelenmiş ve ağır düşüncelerden arındırmanız gerektiğini gösterir. Bir uçan yarasa negatif bir işaret olabilir, ancak tamamen başa çıkabileceğiniz bir şeyin işareti olabilir.

Uçan yarasa sürüsünü hayal etmek, genellikle ulaşamayacağınız olumsuz bir durumla ilişkilendirilir.

Sakin olan ve uçmayan çok sayıda yarasa hayal ederseniz, sizi doğrudan etkilemeden etrafınızdaki insanlara sefalet getirebilecek bir tehdit oluşturabilir.

Show Buttons
Hide Buttons