Rüyada boğulmak: Rüya Tabirleri Yorumları

Rüyada boğulmak: Rüya Tabirleri Yorumları

boğulmak

Boğulma, hayal etmek istemediğiniz bir şeydir. Umutsuzluk hissetmek ve hayatınıza sarılmak, gece uyumaya gittiğimizde dinlenmek ve rahatlamak için herkesin kaçınmak istediği bir şeydir.

Fakat bunun gibi bir rüya iç durumumuz hakkında ne söyleyebilirdi.

Muhtemelen düşüneceğimiz ilk şey, birileri veya hayatımızdaki bir şey tarafından boğulduğumuzu hissetmemizdir, bu yüzden bu duyguları ve stresi yatağa alıp hayal kurarız.

Hayal edebileceğiniz en yaygın durumlardan bazılarını ve bu hayallerin arkasında yatan olası nedenleri ve anlamları listeleyeceğiz.

Suda boğulma hakkında rüya

Suda boğulma hakkında bir hayaliniz varsa, o zaman gerçekte sırtınızdaki sıkıntılar ve problemlerle boğulmuş olabilirsiniz. Belki de bu sorunlar işinizle ilgilidir ya da sizi gerçek hayatta boğacak bazı aile veya ilişki sorunlarınız olabilir.

Sık sık duygularımızı rüyalara aktarırız ve onları ihmal etmediklerimizde ve günlük yükümlülüklerimizden ve günlük rutinlerimizden unuttuklarında rüyalarımızda daha net bir şekilde ifade edilirler. Onlara daha fazla odaklanıyoruz ve onları boğulma ve su ile temsil edilen sembolizm yoluyla zihinlerimizde fark ettiklerini görüyoruz.Bu problemleri görmezden gelmemeliyiz, özellikle de bu gibi rüyalar, çünkü bu kabusların durması için sorunların çözülmesi gerekiyor. Ne yapacağınızı bilmiyorsanız sorunlarınız hakkında biriyle konuşun veya yardım isteyin.

Olumsuz duygularınızın üstesinden gelmesine izin verirseniz, depresyonda olabilirsiniz ve olumsuzluklarınız yaşamınızı ele geçirebilir. Bunun gibi bir hayale dikkat ettiğinizden emin olun ve ciddi bir şey sizi strese sokuyorsa yardım isteyin.

Boğulmaktan birini kurtarmayı hayal et

Öte yandan bu rüya olumlu. Aslında, zor zamanlar geçiren biri için harika bir destek olacağınız anlamına geliyor. Belki de bu kişinin kim olduğunu zaten biliyorsunuz ve onlara yardım ettiniz.

Sizin için önemli birisinin yardımınıza bağlı olduğu gerçeğinden biraz bunalmış olabilirsiniz, ancak derinlerde onlara yardım edebileceğinizi biliyorsunuz. Bu rüya, yardım isteyenlere ve başkalarının sahip olduğu sorunlara başarıyla çözümlenecekleri için iyi haberler getiriyor.

Birisi tarafından boğulma hayalini kur

Bu durumda yine olumsuz bir sembolizme sahibiz. Biri tarafından boğulma hakkındaki hayal, bize yakın olan veya sıklıkla karşılaştığımız belli bir kişiyle olan ilişkimizi temsil eder. Bu kişiyle olan ilişkimiz en iyisi değil ve aslında bu kişi çevremizdeyken çok stres hissediyoruz.

Belki de bu bizim ilişki içinde olduğumuz biri veya belki de her zaman başkalarının işleriyle ilgilenen meraklı bir iş arkadaşıdır. Bu makaleyi okurken birini tanıyorsanız, bu kişiyi yoksaymaya veya onlarla yaşadığınız sorunları çözmeye çalışmak en iyisidir.

Eğer romantik ortağımızsa, ilişkinizin nereye gittiğini ve sizi rahatsız eden sorunları nasıl çözebileceğinizi çözmeye çalışın.

Bu rüya genel olarak insanlarla olan kötü ilişkileri de gösterebilir ve günlük olarak hissettiğiniz onlarla şiddetlenmenizi yansıtır. Bu durumda problem muhtemelen sizin içinizde, bu yüzden kötü ruh haliniz için bir çözüm bulmaya çalışın ve sizi rahatsız eden iç sorunları çözmeye çalışın.

Birini boğmayı hayal et

Bu rüya öncekine benzer. Diğer insanlarla olan ilişkinizi veya daha büyük olasılıkla onlarla kötü ilişkinizi temsil eder. Bu durumda, duygularınızı ve hislerinizi anlamaya çalışın ve sizi gerçekten rahatsız eden şeyin ne olduğunu bulmaya çalışın.

Bazen davranışlarından dolayı değil, stresli, öfkeli veya depresif hissettiğimiz için diğer insanlara kötü davranırız. Sizi gerçekten rahatsız eden şeyin ne olduğunu bulamıyorsanız, profesyonel yardım alın veya yalnızca yapmaktan hoşlandığınız şeyleri yapmayı deneyin.

Okyanusta boğulma hakkında rüya

Bazen rüyalarımızdaki şeylerin boyutları çok önemlidir. Küçük bir nehirde ve bir okyanusta boğulma aynı değildir. Tıpkı bir okyanusun ve küçük bir derenin hayal edilmesi gibi, çok farklı.

Eğer bir okyanusta yüzmeyi ve bir süre sorunsuzca ilerlemeyi ve daha sonra aktif kalamadığınızı sonra boğulmayı hayal ediyorsanız, duygularla dolup taşmış olabilirsiniz. Belki de diğer insanlarla ve içsel duygularınızla başa çıkmada çok iyi bir insansınız, ama şimdi daha önce olduğu gibi üstesinden gelmek kolay olmayan daha büyük bir zorluk ile karşı karşıya kalıyorsunuz.

Bu, işinizle ya da çok fazla yüklenen ya da çok talep eden romantik ilişkinizle ilişkili olabilir ve kendinizi bunalmış ve gerçekleşen bu değişiklikleri takip edemediğinizi hissediyorsunuz.

Büyük bir dalga tarafından boğulmuş ve aniden süpürülmüşseniz, o zaman gerçek hayatınızda sizi şaşkına çeviren ani bir zorlukla karşılaşmış olabilirsiniz. Bunun olmasını beklemiyordunuz ve şimdi içinde bulunduğunuz bu yeni durumla yüzleşmenize şaşırdınız ve başaramadınız.

Büyük bir dalga tarafından boğulmuş ve okyanustaki kayaların içine dalmış olsaydınız, o zaman bu rüya, rahatsız edici durumun hayran olduğunuz biri ya da size çok yakın biri tarafından yapıldığını gösterir. Bu tür davranışları onlardan beklemiyordunuz ve şimdi bu kişi tarafından arkadan ihanete uğradığınızı ve bıçaklandığınızı hissediyorsunuz.

Bir gemi veya batan bir tekne tarafından geride bırakıldıktan sonra boğulmuş olsaydınız, yalnız kalmaktan korkuyor olabilirsiniz ve bundan dolayı çok fazla keder hissediyor olabilirsiniz. Size gerçekten yakın olan bir kişinin kaybını yaşamış olabilirsiniz ve kederiniz şimdi rüyanızda temsil edilmektedir.

Bu, boşandıktan sonra hissettiğiniz gibi farklı türdeki kayıpların bir temsili veya sahip olduğunuz önemli bir iş pozisyonunun kaybı olabilir.

Bir havuzda boğulma hakkında rüya

Havuz bir okyanustan çok farklı. İnsanlar havuzlar inşa ediyorlar ve doğada okyanuslardan daha kısıtlılar. Bir havuzda boğulma hakkında bir hayaliniz varsa, genel olarak hayatınızı merak ediyor olabilirsiniz. Belki de yaşamınızda yaptığınız her şeyi ve başkalarının yaşamınız üzerinde olmasını istediğinizden daha fazla etkisinin olup olmadığını düşünmektesiniz.

Bu rüya, işinizle ilgili meraklarınızı veya dışarıdan harika görünen evliliğinizi de temsil edebilir, ancak bunlar, yaşamınızın ve elde etmek istediğiniz şeyin gerçek temsilleri değildir.

Eğer bir havuzda boğulmayı kendi başınıza hayal ediyorsanız, artık kendinizi sürdüremeyeceğiniz ve kendiniz sağlayamayacağınız için endişelenebilirsiniz. İnşa ettiğin hayat artık yeterli değil ve senin mutlu bir şekilde yaşamaya devam edebilmen için bir şeyi çabucak değiştirmen gerekiyor.

Eğer boğulurken havuzda başka insanlar varsa, o zaman bu değişikliği halka açık bir şekilde deneyimleyebilirsiniz. Belki başka insanlar devam eden değişimin tanıklarıdır ve neler yaşadıklarını görmeleri ve konuşmaları için herkesin dikkatini çekmektesiniz.

Bu yüzden bunalmış hissediyorsunuz ve boğuluyor gibi hissediyorsunuz, diğer insanlar rahatça eğleniyorlar ve size yardım etmiyorlar.

Havuzdaki diğer insanlar da boğuluyorsa, bir aile krizinden veya şirket krizinden geçiyor olabilirsiniz ve rüyanızda büyük bir baskı hissedersiniz.

Durumunuz ne olursa olsun, umutsuzluk bir seçenek değildir. Bu durumdan olumlu bir çıkış yolu bulmaya çalışın ve mümkün olan her şekilde kendinize ve başkalarına yardım edin.

Fırtına veya doğal afet nedeniyle boğulma hakkında hayal

Bu rüyalar çok sık. Muhtemelen hepimiz geçmişte benzer bir rüya gördük ve bunun gibi rüyalarda korku ve çaresizlik yaşadık. Bu hayallerin birkaç açıklaması var.

Bazıları bunun gibi hayallerin aslında hayallerimiz sırasında bir kez daha deneyimlediğimiz geçmiş yaşamlarımızdan hatıralar olduğuna inanıyor. Hayaller, bu kötü hatıralarla başa çıkmamıza yardımcı olur ve geçmiş yaşamlarımızdan geriye kalan sorunları çözeriz. Bu elbette alternatif bir anlam ve yorumdur.Bir başka yorum ise, bunun gibi rüyaların gerçek hayatta bizi rahatsız eden zor durumları ve duyguları ele alma yolumuzu temsil ettiğidir. Doğrudan bizi rahatsız etmelerine gerek yok. Ama biz onların farkındayız ve onları güçlü bir şekilde hissediyoruz.

Ayrıca, dünyanın herhangi bir yerinde olan belirli bir durum veya doğal afet izlenimi altında olabiliriz ve bundan etkilendik. Bu insanların hissettiği kayıpları hayal etmeye veya sempati duymaya başlayabiliriz ve duygularımız rüyalarımızda açıkça sunulur.

Boğulmaktan kurtarılmayı hayal edin

Bu hayalin olumlu bir anlamı var. Bu, sahip olduğunuz engellerin ve sorunların üstesinden gelebileceğiniz anlamına gelir. Tehlikeli ve hayata bağlı durumlar aşılacaktır. Bu rüya acan ayrıca üzerinde çalıştığınız bir iş projesi veya belki de sahip olduğunuz bir sağlık sorunu ile ilgilidir.

Boğulan bir kadını hayal et

Bu hayalin aslında olumlu bir anlamı var. Gerçekleştirmeyi planladığınız bir şey gerçek olacak ve yakın gelecekte değerli bir şey bile alabilirsiniz. Üzerinde çalıştığınız planlar başarıyla tamamlanmış olacak ve herkesten övgüler kazanabileceksiniz.

Bir şey boğulma hakkında rüya

Bu hayalin olumsuz bir anlamı var. Duygularınız tarafından boğulmuş olabilirsiniz ve kendinizi çok depresif ve yalnız hissediyorsunuz. Bu rüya, kötü haberi hastalık, ölüm veya ihanetle ilgili bir haber biçiminde de gösterebilir. Yakın geleceğin o kadar parlak gözükmese de, ne olursa olsun, olumlu bir tutumu ve kafanı dik tutmaya çalış.

Bu sorunlar daha ciddi ise, yardım isteyin veya yardımcı olabilecek birinden tavsiye alın.

Show Buttons
Hide Buttons